Замість бізнесу – стадо кіз: як черкаська сім’я перебралась з міста в село (відео)

Веселка, Зірочка, Розочка, Цапурко… Більше тридцяти молодих і граційних кіз мають Ігор та Ольга Усики. Три роки тому вони перебралися до села Глушки, на Корсунщину, звідки родом пані Ольга. Мати подарувала жінці козу.

Спочатку робили масло й сир для себе, згодом зрозуміли: кіз можна розводити, а продукцію – продавати. Кізочок у цій сім’ї обожнюють. Господарі для них не шкодують кормів: годують худобу сіном, кукурудзою, дертю, буряками. А інколи взимку кози мешкають і в хаті, йдеться  сюжеті ОДТРК “Рось”. Допомагає поратися біля міні-ферми мама Ольги – Лідія Никифорівна.

Щодня упродовж 2-3 годин жінка випасає стадо. Каже, що кози дуже розумні й ніколи не покидають пастуха. Нині продукція з козиного молока має великий попит. Тож пані Ольга бере замовлення на тиждень наперед, аби встигнути зробити бринзу, масло та навіть морозиво. Подружжя переконалося, що козине молоко надзвичайно корисне для здоров’я. Нині господарі доять кіз вручну, а для виготовлення продукції – придбали сепаратор. Втім, сподіваються, що невдовзі їм вдасться закупити потрібну техніку й забезпечувати корисною продукцією усіх охочих.

Джерело: infomist.ck.ua 

Вересень 19, 2017 в 11:25 / Переглядів: 177

Теми: Події,Суспільство,Україна,Черкащина