Волонтерка зі США прибирає пляжі в Черкасах

Картинки по запросу брудна набережна

У Черкасах волонтери вирішили очистити від сміття місцеві пляжі. Узбережжя Дніпра буквально всіяне пляшками, битим склом і пакетами.

Комунальники ледве встигають чистити офіційні пляжі, а у більш віддалених місцях – гори непотребу щодня зростають. Та ось прибрати його взялися чомусь не містяни, а іноземні гості. Навіщо їм це – довідувались кореспонденти “Подробности”.

Американка Кортні показує волонтерам фронт робіт. Напередодні в соцмережі вона запропонувала друзям і колегам зібратися й прибрати територію пляжу в мікрорайоні Дахнівка. До Черкас дівчина приїхала 5 місяців тому зі штату Каліфорнія за програмою “Корпус миру”. Каже, була вражена українською природою. І водночас шокована ставленням людей до неї.

У нас є смітники де люди можуть викидати сміття, це наша відповідальність прибирати пляж тому що ми розважаємось на пляжі і це наша відповідальність”, – говорить Кортні Коумпленд – волонтер зі Сполучених Штатів.

На “дахнівському пляжі” бак теж є, але він порожній. Натомість узбережжя просто всіяне непотребом. Цей пляж хоч і великий, та офіційного статусу не має. Із сорока гектарів комунальники утримують у чистоті лише 10 силами чотирьох робітників.

Є дуже багато місць, куди не вистачає сил та ресурсів щоб їх тримати скажімо так , в ідеальному стані”, – говорить Володимир Стойко – директор черкаського комунального підприємства “дирекція парків”.

На заклик Кортні прибрати пляж – відгукнулися 14 волонтерів. Озброївшись гумовими рукавичками та пакетом, Андрій ретельно прибирає закріплену за ним ділянку.

Доки волонтери працюють, пляжники засмагають і уважно стежать за тим, що відбувається. Та Андрія це не засмучує.

“Тут важливу роль грає приклад того, що ти показуєш іншим. І це річ дуже заразна”, – говорить Андрій Паниченко – житель Черкас.

Та схоже, у пляжників міцний імунітет на прибирання. Жоден до акції так і не долучився. Хоч на словах безкультур’я тих, хто тут відпочиває – засудили.

За кілька годин волонтери зібрали понад двадцять мішків сміття. І це вони прибрали лише частину пляжу. На всю територію не вистачило сил. Та американка Кортні не здається і вже анонсує таку ж акцію на наступний тиждень.

Сентябрь 12, 2017 в 07:56 / Переглядів: 196

Теми: Події,Суспільство,Черкащина