У селі на Чигиринщині чиновники залишили дітей без школи (відео)

У селі Топилівка Чигиринського району Черкаської області тепер буде тільки молодша школа

Оптимізація в дії. У селі Топилівка Чигиринського району Черкаської області тепер буде тільки молодша школа. Батькам старших дітей депутати порадили знайти спонсорів.

“У червні нам сказали , що можуть закрити школу, але остаточного рішення нам не говорили”, – розповідає Юлія Дейнека, школярка. Про це йдеться у сюжеті новин телеканалу Інтер, повідомляють Новини Черкас.

Відмінниця Юля – як і її однокласники – в цьому році не піде в школу в своєму селі. Їх переводять в сусідню – за п’ять кілометрів. До 2010 року школа була на балансі сільради, потім її передали – Чигиринському рай-управлінню освіти. З тих пір – це вже друга оптимізація. Спочатку забрали дітей з 9-го по 11-й клас, тепер – всіх інших. Залишаться – лише початкові класи.

“Закуплено умивальничок для діток, біля туалету, закуплені шпалери на дитячий садочок, на ігрову кімнату”.

Усе це купили за рахунок батьків і спонсорів. Ніхто до останнього не вірив, що школу закриють. Ось і класи готували до нового навчального року. Але районні депутати, які ухвалили таке рішення, виявилися непохитні.

“Сказали попереднє попередження про можливе скорочення, але вони повинні були попередити за два місяці ще. Вже остаточно, ну ладно мене, як працівника, але батькам вони повинні щось булі сказати – що, люди добрі , забирайте документи”, – каже Світлана Ткаченко, працівник школи.

У районному відділі освіти директору пояснили – на Топилівську школу – немає грошей.

“Нам сказали відшукуйте кошти, якщо відшукаєте. Як хочете щоб була школа – то щоб вам спонсори допомогли утримати вас”.

Це ж чиновники від освіти і сказали нам – утримання обходиться занадто дорого. Держ-субвенція дозволяє витрачати на одного учня – 14 тисяч гривень в рік, а в Топилівській школі – ця сума сягає сорока тисяч.

“З районного бюджету виділити ще додаткові кошти – вже не можливо, оскільки район являється майже на 90 відсотків дотаційним і коштів у районному бюджеті не вистачає”, – виправдовується Невгоденко Катерина, начальник Чигиринського районного відділу освіти.

Прийняте рішення депутати Чигиринської райради могли б скасувати на останній сесії. Але оскільки ні батьки, ні директор додаткових джерел фінансування не знайшли – це питання навіть не розглядали. Так що 1 вересня в Топилівську школу підуть вчитися тільки найменші.

Вересень 3, 2017 в 14:40 / Переглядів: 494

Теми: Події,Політика,Суспільство,Черкащина