Хлопчика з Черкащини номінували на премію “Герой-рятівник року” (відео)

Великий вчинок маленького хлопчика. 13-річного Владислава Шульгу з Золотоноші номінували на премію “Герой-рятівник року”. Усе – завдяки відчайдушному вчинку малого. Під час липневого буревію пібліток урятував з-під завалів одразу трьох своїх друзів. Про це йдеться в сюжеті ВІККА.

«Під розваленою стіною опинилися троє друзів, було видно лише руки і ноги»

Як пише “Нова доба”, 1 липня близько 19:00 під час буревію їх привалила стіна складського приміщення школи.

− Я такий смерч бачив тільки по телевізору. А тут в нашому місті. Ми якраз із друзями гуляли на спортмайданчику п’ятої школи. Раптом побачили, що стрімко насуваються хмари. Ми побігли під складське приміщення, що прибудоване до школи. На вулиці враз потемніло, піднялася курява. Знесло дах складу. Я став за рогом, а потім схопився за стовбур горіха і закрив очі. Друзі були посередині стіни. І тут вона почала падати. Під розваленою стіною опинилися троє друзів, було видно лише їхні руки і ноги, − згадує Владислав Шульга
Найбільше постраждав 10-річний Андрій Мартиновський, отримав травми голови. Його сестра, 13-річна Анна – переломи ніг і рук. 10-річний Олександр Притула – невеличкі пошкодження шкіри голови.

− Я кинувся їх звільняти. Відкидав Санька, він був блідий і без свідомості. Узявся рятувати Аню. Саньок отямився і встав. Добіг до якогось дядька, той його відвів додому. Аня не зразу встала. Сіла і помаленьку почала підніматися. Тоді я добрався до Андрія. У нього було закривавлене обличчя, лежав без свідомості. Я подзвонив своєму татові. Він якраз біг на стадіон. Узяв Андрія на руки, Аня трималася за його руку і разом пішли до дороги. Усю територію завалило деревами, важко було пробиратися. Дійшли до двору нашого цигана Бамбули. Там було багато машин. Тато попросив, щоб відвезли Андрія і Аню в лікарню. Один погодився. Там тато на руках із Андрієм побіг у реанімацію. А той дядя повів Аню в травматологію. Спитав в Ані адресу і поїхав до батьків, щоб сказати, що вони в лікарні, − розповів Владислав.
Епіцентр буревію в Золотоноші прийшовся саме на територію школи №5 і сусідні вулиці. Понівечило дахи будинків, поламало електроопори і дерева. На території одного із зерносховищ на кілька сотень метрів знесло 120-тонний бункер. Купа металу на кілька годин перегородила залізничні колії дороги Гребінка−ст. Шевченка. У місті постраждали кілька десятків людей.

− Ми живемо в приватному будинку на вулиці Заслонова. Від нас до школи – кілька хвилин ходьби. Я знала, що Владислав там гуляє. Менший син Богдан грався з сусідським Владом на вулиці. Коли раптово піднявся вітер, я з сусідкою Ларисою Матвєєвою побігли до дітей. Бачу: вдалині мій чоловік побіг до школи. Ми з Ларисою стукали в кожні ворота, шукали менших дітей. Уже потім виявилося, що вони злякалися гойдання дерев і побігли в сторону стадіону. Чекали на мого чоловіка біля входу в школу, поки він відвіз постраждалих діток. Прийшов із синами додому весь у крові. Розповів, що трапилося. Там якби не знесло дах, то стіна б не завалилася. Каже, коли побачив Андрія без свідомості, подумав на нашого Богдана. Вони обидва світленькі. А обличчя Андрійка було в крові й пилюці. Його того ж дня вертольотом доставили в Черкаси, бо через Дніпро перекрита дамба. Він і Аня ще лікуються. Як вона, бідненька, ще і йшла, не знаю. Батьки дзвонили і дякували Владу за порятунок, − каже мати Владислава 33-річна Лідія Шульга і згадує випадок, коли їхні сини врятували цуценя. – Це було цієї зими. Дзвонять мені й плачуть. Нічого не можу розібрати, щось кажуть, що йшли зі школи, про якусь собаку. Я перелякалася, набрала чоловіку, мовляв, поїдь додому, чи не покусали їх собаки. Виявляється, вони знайшли цуценя. Їм стало його шкода, питали дозволу, щоб принести додому.
− Воно лежало на землі холодне, ніби помирало. Ми взяли на руки і донесли до хати. Зайшли в літню кухню. Я розтопив піч. Поклали його на тепле, вкрили ковдрами. І подзвонили мамі. Тато приїхав і віддав його на роботі дуже хорошому дяді. Бо дома в нас є пес Барбос, − каже Владислав і додає:
– Після цього випадку хочу бути рятувальником. Я вже бачив по телевізору академію в Черкасах, де цьому навчають курсантів.

Вересень 2, 2017 в 19:48 / Переглядів: 879

Теми: Події,Суспільство,Черкащина