“Духовність” на Черкащині. Дуб Шевченка майже засох, а бруківку до нього розкрали. ФОТОФАКТ

Він пережив жовтневий переворот, голодомори, помаранчеву революцію, революцію гідності, навіть регіоналів. А от нову демократичну владу не зміг пережити….. Дуже прикро за дерево, яке стало заручником паперового футболу між установами…

Зараз в Уманському аграрному і в лісовому господарстві екстренно вирішують, що відповісти “Прочерку” на запитання: хто угробив дуб?

“На Черкащині біля села Будище вже майже помер тисячолітній дуб. Лікувати його немає кому, бо через бюрократичну тяганину незрозуміло, хто ж має за нього дбати.

Дубу, що майже засох і нині має лише одну зеленіючу гілку, – тисячу років. Він один з трьох так званих дубів Шевченка, що було вказано ще у 1993 році, коли подавався перелік об’єктів для створення державного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» (нині це Національний заповідник).

Цей віковий дуб, як вказано у документі за підписом представника президента України в області Костянтина Ястреба (наданий Департаментом культури та взаємозв’язків з громадськістю), “розташовувався в Будищанському лісі” за двома ставками, що біля маєтку Енгельгарда. Всього поряд з маєтком числиться три віковічні дуби і в дупла якихось з них, за переказами старожилів, Шевченка ховав свої малюнки, коли був «козачком» в Енгельгарда”. 

Джерело

Серпень 14, 2017 в 07:41 / Переглядів: 276

Теми: Суспільство