Одинадцять АТОвців Черкаського району потребують поліпшення житлових умов

Це, зокрема, жителі Свидівка, Степанок, Тубілець та Вергунів, які стоять на квартирному обліку. Соціальний захист учасників антитерористичної операції Черкаського району обговорили сьогодні у ході засідання Центру допомоги учасникам АТО, йдеться на сайті Сільські обрії.

–         У червні 2016 року були внесені зміни до районної «Програми забезпечення учасників АТО та членів їх сімей житлом у 2015-2020 рр.», за якими фінансування придбання житла учасникам антитерористичної операції розподілялося між сільськими, районним та обласним бюджетами у пропорції відповідно 200 тисяч, 100 тисяч та 30 тисяч гривень, – повідомила заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Людмила Лядецька. – Окрім того, програмою передбачено придбання житла учасникам АТО на умовах дольової участі з районного та сільського бюджету 50/50 % на суму 50 тисяч гривень.

Зауважимо, нині в районі налічується 613 учасників АТО, 611 з яких мають статус учасника бойових дій. Усі вони отримують гарантовані державою пільги. Відтак, у межах районної комплексної програми «Турбота» з 2015 року учасники АТО вже отримали 450 тисяч одноразової матеріальної допомоги. Це по одній тисячі гривень в рік. Торік двоє учасників бойових дій, які отримали інвалідність у зоні проведення антитерористичної операції,  у рамках державної програми отримали компенсації на придбання житла.

За словами Людмили Лядецької, цьогоріч сім учасників бойових дій будуть забезпечені санаторно-курортними путівками. Шість путівок придбають в санаторій «Мошногіря», на умовах дольової участі – 50/50% оплати її вартості з районного бюджету та самим учасником АТО.

–         Цьогоріч змінено порядок укладання договорів із санаторіями. Це має бути тристороння угода – учасник АТО-управління-санаторно-курортний заклад, – але у межах виділених коштів, – повідомила управлінець.

Окрему увагу приділили працевлаштуванню учасників АТО.

–         На початок року 90 осіб отримували послуги служби зайнятості, станом на перше серпня – 39, – повідомив директор РЦЗ Олександр Гриценко. – Працевлаштовано 19 учасників АТО, троє пішли служити за контрактом до лав Збройних Сил України. Один отримав кошти на відкриття власної справи і зареєстрував підприємницьку діяльність. Дев’ять осіб пройшли профнавчання, здобули нову професію і працевлаштувалися. Троє залучали до громадських робіт, двоє – брали участь в тимчасових роботах.

За словами начальника управління агропромислового розвитку Петра Данилішина майже півтисячі учасників АТО отримали земельні ділянки під індивідуальне дачне будівництво та ведення сільського господарства  у межах Будищенської, Думанецької, Леськівської, Дубіївської, Степанківської, Геронимівської, Свидівоцької, Білозірської сільських рад.

Серпень 13, 2017 в 16:25 / Переглядів: 237

Теми: Політика,Суспільство,Черкащина