Білорусь обмежила імпорт свиней із Черкащини через АЧС

Білорусь обмежила ввезення свиней із Черкаської області України через африканську чуму свиней (АЧС). Про це повідомляє Департамент ветеринарного і продовольчого нагляду Мінсільгоспу Республіки Білорусь, передає УНН.

Так, зазначається, що у зв’язку з АЧС вводяться обмеження на ввезення на територію Республіки Білорусь із Черкаської області України живих свиней, м’яса свиней і продуктів його переробки, шкіряної, рогокопитної та кишкової сировини, щетини, м’яса диких кабанів, мисливських трофеїв, отриманих від сприйнятливих видів тварин, кормів і кормових добавок для тварин рослинного і тваринного походження, використовуваного обладнання для транспортування, утримування, забою і оброблення свиней і сировини (продукції) тваринного походження.

Вказані обмеження також поширюються на ввезення кормів і кормових добавок для кішок і собак, а також готових кормів, що пройшли термічну обробку та виготовлені із свинарської сировини, походженням із Черкаської області.

Нагадаємо, напередодні через АЧС Білорусь обмежила ввезення свинини з Полтавської та Одеської областей.

Додамо, що від імпорту української свинини вже відмовилися Молдова, Румунія і Вірменія, а за словами нардепа С.Тригубенка, ЄС більше не буде поблажливою до неспроможності України побороти АЧС.

“Найгірше, що проблему АЧС нам у кут переговорів починають ставити не лише, коли йдеться про експорт свинини. Ця проблема аналогічно перешкоджає й іншим напрямкам торгової співпраці з ЄС, будь-то курятина чи зернова продукції… Якщо терміново не запустити в роботу мобільні групи реагування на АЧС і жорстку ідентифікацію поголів’я на попередження випадків чуми — зазнаємо колосальних збитків, які вже рахуватимуться не кількістю знищених свиней, а мільярдами безповоротно втрачених коштів”, — зазначив нардеп.

Серпень 13, 2017 в 06:10 / Переглядів: 185

Теми: Події,Черкащина