Перший на Черкащині мобільний стерилізаційно-карантинний пункт допоможе ефективно боротися із сказом

5678

Черкащина зробила вагомий крок у боротьбі із сказом. Тепер сподіваються зоозахисники, безпритульних тварин в області стане менше, а боротися із захворюванням буде легше.  

Пише Центр черкаських медіа.

Сьогодні у Черкасах відбулася презентація мобільного стерилізаційно-карантинного пункту. Саме цей пункт, як повідомлялося раніше, повинен оперативно вирішувати проблеми поширення сказу та гуманного регулювання чисельності безпритульних тварин у межах цілого регіону.

Презентація   пройшла у рамках виконання «Програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами у Черкаській області на 2016 – 2020 роки». Завдяки  програмі Черкащина сьогодні утримує першість по Україні у вирішенні цього питання на рівні розвинених країн світу.

Ми вже писали, що кошти для реалізації перших заходів Програми – як унікального мобільного пункту – було надано Посольством Канади в Україні.

Отож, під час прес-конференції спікери наголосили на проблемі досить великої кількості безпритульних тварин в області, а також підняли питання їх захворювання на сказ, адже за цьогорічними даними на Черкащині вже виявили 61 такий випадок.

Про те, що питання і проблема є дуже актуальними сказала і Олена Звягінцева, начальник управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА, наголошивши, що уже починаючи із 2016 року вдалося реалізувати перші етапи цієї програми, зокрема,  мова йде про створення трьох стерилізаційних пунктів в Каневі, Золотоноші і Катеринополі.

«На сьогоднійшній день ви бачите нові результати цього проекту, тобто створення мобільного стерилізаційного-карантинного пункту, який вже починає функціонувати», — зазначила Олена Звягінцева.

90

У свою чергу директор Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та ЖКГ Черкаської ОДА Сергій Демиденко також наголосив на тому, що проблема безпритульних тварин як ніколи є актуальною і для країни в цілому, і для нашого регіону зокрема. За його словами, оскільки не в кожному районі, а тим паче селі, є можливість самостійно вирішити питання стерилізації тварин, то саме такий пересувний пункт допоможе усунути цю проблему.

До реалізації цього проекту долучилися представники Тальнівської влади. За словами голови Тальнівської районної ради Валентини Любомської, проблема безпритульних тварин гостро постала у їх окрузі, тому звідси і виникла ідея долучитися до створення такого пересувного транспорту. Як з’ясувалося, у тальнівської громади був автобус, але саме за допомогою належного фінансування його вдалося переобладнати і зробити придатним для стерилізації та викцинації безпритульних собак.

Як розповіда президент Черкаського обласного благодійного фонду «Еко-центр» Олена Литвинова, такий стерилізаційний пункт сьогодні єдиний на всю Черкаську область.

«Це перший  мобільний стерилізаційно-карантинного пункт на всю область. Цей проект створювався не лише для того, аби його створити, а для того, щоб справа функціонувала і надалі та справді вирішувала нагальні проблеми. Цей автобус був дуже сильно перероблений та осучаснений. Зараз у ньому містяться усі належні хірургічні та інші інструменти для проведення стерилізації, а також у ньому знаходяться і вакцини, адже ми не лише стерилізуємо, ми і вакцинуємо тварин. Ну а також тут знаходяться засоби, за допомогою яких будуть наноситися відповідні позначки на вуха тварин, аби знати, яка собака уже пройшла подібну процедуру, а яка ще ні», — зазначила пані Олена.

890

Досить суттєвий вклад у реалізацію цього проекту зробили представники Канади.

«Мабуть, однією із причин, чому посольство Канади вирішило допомогти реалізувати цей проект є те, що для Канади така проблема також є актуальною. Ми також шукаємо цивілізовані шляхи для вирішення  цієї проблеми, а також  думаємо, що саме такий проект, як мобільна клініка для собак, є вдалим початком для вирішення проблем», — зазначив Другий секретар та віце-консул Посольства Канади в Україні Раян Міллер.

567

Робота мобільного стерилізаційно-карантинного пункту розпочнеться уже незабаром. Такий мобільний транспорт матиме змогу переїжджати із одного населеного пункту до іншого, а також швидко реагувати на випадки сказу по всій області. За словами президента Черкаського обласного благодійного фонду «Еко-центр», це суттєво допоможе вирішити нагальну проблему із безпритульними тваринами та із випадками захворюваності на сказ.

Серпень 12, 2017 в 07:39 / Переглядів: 189

Теми: Суспільство,Черкащина