Деталі та обставини загибелі цілої родини на Черкащині

Похожее изображение
Коротка, наче не така й сильна липнева гроза у Христинівському районі одним ударом вбила трьох людей. Трапилось це на польовій дорозі поблизу села Кузьмина Гребля, пише Черкаський край.

Задушливий день вже хилився до вечора, небо затягли важкі грозові хмари. На городі місцевого господарства працювало чимало людей – збирали молоді огірки. Кузьмина Гребля лежить на околиці району і області, місцеве СТОВ має великі овочеві плантації, тож у сезон сюди приходять на підробітки не тільки свої, кузьминогребельські, але й жителі інших сіл. Після четвертої години людей мав забрати з поля автобус. Насувалась гроза, на горизонті блискало, зірвався вітер. Сховатися ніде, в полі тільки вагончик-будка і люди поспішали вийти з грядок на асфальтівку, що вела до села. Почалася злива, тож кинулись ховатися під дерева лісосмуги при дорозі. Людей було чимало, сміялись перегукувались, виглядаючи автобус, який щось припізнився. Причина була: у селі грозовий вітер зламав дерево і звалив електроопору, перегородивши автобусу проїзд. Водій мусив їхати окружною дорогою, тому і приїхав пізніше, ніж звичайно. Ці 20 хвилин виявились фатальними: вони коштували життя трьом людям. Над полем спалахнула блискавка, прокотилась потужна хвиля грому. Коли гуркіт затих, на асфальті під лісосмугою залишилось лежати троє людей.

— Не дуже й гриміло і блискавки такої, що ото небо розтинає, теж не було, — розповідає голова Кузьминогребельської сільської ради Ніна Осітнянко. — Люди не відразу й зрозуміли, чому ті троє не встають. Це була сім’я з села Удич, Вінницької області, але зовсім близько, кілька кільметрів від нас. Батько, мати і хлопчик 15 років. Ходили на заробітки на городництво у СТОВ «Кузьмина Гребля». Коли почалась гроза, вони стояли під деревом. Чоловік обняв жінку, а сина вона тримала за руку. Удар блискавки розкидав їх у різні боки… Хто ближче стояв, відчули поштовхи в плече, під коліна і теж попадали. Але, дякувати долі, живі і здорові залишилися… Спочатку ми думали, що розряд мобілки притягнув блискавку до тих людей з Удича, але їхні телефони були виключені й заховані у поліетиленовий пакет, щоб не намокли від дощу.

«Швидка допомога» приїхала на поле майже водночас з автобусом з Кузьминої Греблі. Лікар констатував смерть батька й матері, а хлопчина був живий, терміново повезли до лікарні у Христинівку. До реанімації довезли, але всі зусилля врятувати підлітка виявилися марними. Помер через дві години. Як розповів заступник головного лікаря Володимир Губський, на тілі хлопця був так званий деревовидний знак – буро-червона сітка по ходу кровоносних судин, наче гілки дерева. Свідчення важого ураження атмосферною електрикою.

Від удару блискавки загинула не вся сім’я: в Удичі залишились сиротами двоє молодших дітей 12 і трьох років.

Липень 20, 2017 в 08:10 / Переглядів: 1775

Теми: Події,Суспільство,Черкащина