Українське село в Чикаго: як живеться в найпривабливішій околиці міста

“Українське село” у Чикаго визнано найпривабливішим районом у США , пише газета Експрес.

За даними авторитетного американського сайту Redfin, найбільш бажаним для життя серед американців є …українська околиця. Нині у кварталі “Українське село” у Чикаго проживають близько 15 тисяч вихідців з України та їхніх нащадків.

Вони відкривають тут кафе, де коронна страва — вареники, співають українських пісень, щонеділі ходять до української церкви та навчають дітей у суботніх українських школах.

Тут видають українську газету, а з радіопрогравачів постійно чути українські мелодії. “Ukrainian Village” розташоване у західній частині Чикаго. Сюди ще з ХІХ століття перебирались слов’яни зі Східної Європи. Спочатку цей квартал справді був селом, а та вже у 21 столітті Ukrainian Village змінилося на очах: з’явились новобудови, музеї, культурні центри…

На одній із вулиць є багато магазинів, де можна придбати українські товари. До слова, в цьому районі живуть також представники інших національностей: поляки, росіяни, мексиканці та італійці”. Район розташований недалеко від великих корпорацій.

 “Нерухомість тут не з дешевих. Вартість будинку на два поверхи може сягати близько мільйона доларів! — каже 22-річний Любомир Левицький, парамедик із Чикаго. — Американців приваблює у цьому районі розташування, спокій та цікава культура українців”. Любомир Левицький каже, що вулиці у районі затишні та охайні, переважають будівлі на два-три поверхи.

На багатьох вікнах можна побачити листівки з намальованим українським прапором. “Більшість будинків — із червоної цегли, що не так притаманно Америці, — розповідає 24-річна Анастасія Миронюк, що живе в Чикаго. — Жителі переважно орендують помешкання. Середня ціна оренди — від 38 тисяч гривень на місяць. Вона залежить від того, чи близько будинок до магазинів, автобусної зупинки та головних доріг”.

Мешканці кажуть, що ціни на їжу та одяг помірні. А заробітки достатні для того, аби дозволити собі не лише найнеобхідніше. Так, в середньому мешканець цього району заробляє 500 доларів у тиждень.

“У сучасному Ukrainian Village є чотири головні церкви, збудовані на початку 1990-х років: Церква святого Миколая, Собор святої Трійці, Собор Святого Володимира та Ольги і Церква святого Йосифа, — веде далі Анастасія. — Туди на українські свята збирається багато людей. Є тут український банк, кав’ярні, український національний музей, суботня школа та Український інститут сучасного мистецтва”.

“Це справжній архів спогадів для чиказької громади, адже тут зберігаються предмети української історії: вишиванки, булава, фотокартки та книги, — розповідає Любомир Левицький. — Також в “Українському селі” розташовані будівлі різних організацій діаспори. Найстаріша з них — “Пласт”, заснована ще у 1911 році, а ще є “Самопоміч”, заснована у післявоєнний час для взаємної допомоги постраждалим від війни. При ній функціонує кредитний кооператив. Він видає видає позики і приймає вклади тільки від людей українського походження або членів організацій діаспори”.

Один із популярних ресторанів району — “Тризуб” — відкрився півроку тому. У меню, окрім традиційних українських страв, є й модернізовані. “У цьому кафе можна скуштувати вареники різного кольору — їх забарвлюють овочевим соком, — ділиться враженнями Любомир Левицький. — Червоні вареники подають з начинкою з курки, в’ялених помідорів та сиру, а зелені — вегетаріанські, з квасолею і шпинатом. Американці полюблять їсти тут борщ і солянку”.

“Обід на двох із першої та другої страви і напою буде коштувати приблизно 1790 гривень, з них 290 — податок, — розповідає Анастасія Миронюк. — Крім того, у кожному кафе чи ресторані заведено залишати чайові, мінімум 10% від суми”.

У магазинах з українськими сувенірами, можна придбати декоративний посуд, вишиванки та сувеніри. За них потрібно віддати доволі багато. Наприклад, тарілка з орнаментом може коштувати близько 580 гривень, це разів у 5 більше, ніж в Україні”.

Жителі Чикаго кажуть, що з кожним роком етнічних українців в “Ukrainian Village” меншає. Бо район стає одним із найдорожчих. А віддавати майже половину заробітної плати на оренду квартири та харчування, звичайно нікому не хочеться. Тому, все частіше сюди переїжджають заможні американці.

 

Інформацію взято із сайту  “СВІТUA”

Липень 16, 2017 в 15:01 / Переглядів: 714

Теми: Аналітика,Події,Політика,Світ,Суспільство,Україна