У Черкасах розповіли, як побудували туалет за 886 тисяч (Відео)

З чого випливає ціна вартості туалету в парку Хіміків? Про це на сьогоднішній прес-конференції розповів директор КП «Дирекція парків» Володимир Стойко, пише “Прочерк”.

– Там не мільйон, як усі кажуть, а 886 тисяч. Це ті кошти, які фактично буде сплачено за будівництво самого туалету, за виконання проектної документації, за авторський та технічний нагляд. Туалет почали будувати в 2014 році ще коли директором КП був Олександр Радуцький, було заключено договір з підрядником – ДП «Електромонтаж 424» і було розпочато будівництво. Далі новим директором був призначений Микола Бондаренко. За його керування було закрито перший акт виконаних робіт на суму 116 тисяч. Це були заготівельні роботи, до якої входили будівництво коробки туалету разом з дахом. Після цього будівельні роботи були зупинене, бо «електромонтаж» збанкрутувало, а з новим підрядником Микола Бондаренко домовитися не зміг, – зазначив Стойко.

За словами Стойка, в нього є копія листа від підрядника, де він звертався до керівництва комунального підприємства, в якому обґрунтовує, що за старими цінами не можна добудувати туалет. Лист датований 9 лютим 2016 року.

Нині ж підрядником є “Черкасиінтерстрой”, який брав участь у закупівлях через систему “Прозорро”. Розміри туалету 34 кв. м.

– Маємо ще експертний звіт державної будівельної експертизи. Цей лист датований 22 грудня 2014 року. На той час вартість туалету була оцінена в 602 тисячі. Також важливим фактом , що туалет встановлений всередині парку Хіміків. До нього проводили електромережу, водопостачання, водовідведення. Довжина водопроводу 113 метрів, каналізаційної мережі – 102 метра, довжина електромережі 150 метрів. Загальна вартість мереж складає майже 23% від вартості туалету, – пояснив директор КП.

На сьогодні за виконані роботи вже сплачено 710 тисяч. Залишилося сплатити ще 175 тисяч по завершенню робіт.

Туалет вмітиме працювати і взимку.

– роботи плануємо завершити в найближчий тиждень-півтора і туалет буде відчинений для відвідувачів. До слова, це перший туалет, що буде працювати взимку. Там буде 4 бойлери та 7 електроконвекторів. Вода підігріватиметься і приміщення опалюватиметься. Також в туалеті передбачена душова для працівників парку. Це важливо, бо в парку є побутове приміщення, – розповів Володимир Стойко.

Взагалі, за його словами, туалет стандартний. Подібний був побудований у Долині стоянд в 2012 році, в парку Сосновий бір з 2012 по 2013 рік.

– Хотіли провести порівняння. У 2012 році на будівництво туалету в Долині троянд витратили 427 тисяч гривень. Додатково в ньому була встановлена біологічна система очистки. А в Сосновому бору туалет був розташований безпосередньо на мережах, тож він обійшовся в 280 тисяч гривень. Врахуйте і вартість матеріалів. У 2014 році тонна піску коштувала 50 гривень, а зараз 150 гривень.

Інформацію взято із сайту Дзвін

Липень 14, 2017 в 09:39 / Переглядів: 785

Теми: Аналітика,Події,Політика,Суспільство,Черкащина