Цього літа уманці купаються в пиві (відео)

Нещодавно ми повідомляли, що В Умані підприємство зливає відходи у ставок, де купаються містяни. Відходи з каналізації безперервно стікають до Осташівського ставка, який розташований практично в центральній частині міста. за кілька сотень метрів містяни збираються на березі задля відпочинку, багато з них купаються у водоймі разом з дітьми, адже ніхто і не підозрює, яка небезпека і які страшні хвороби чатують на них.

Ми не повідомляли назву заводу, що зливає відходи, так як на той час достеменно не знали, хто ж той хвацький підприємець, який не гребує забрудненням водойми, а тепер маємо відео, автор якого засвідчив витік сивої рідини з-під приміщень, що належать ТОВ “Уманьпиво”. Тобто саме це підприємтво зливає у ставок свої відходи. І скільки часу це триває – не відомо.

Тепер уздовж Осташівського ставу пройти не можливо через болото, яке утворилося через те що каналізаційні (або технічні) води, з характерним дріжджовим або пивним запахом, випливають з, мабуть забитої каналізації і протікаючи по краю берега, де ходять люди, впадають прямо в ставок, йдеться на сайті Пліткарка Умані.

Обурює навіть не безвідповідальність керівництва заводу. Чомусь останнім часом на їх адресу надходить забагато скарг. Ми писали, що Завод “Уманьпиво” продовжує позбавляти людей води, використовуючи всі запаси лише на власні потреби. Також власника заводу Кисіля Анатолія Івановича запідозрили в тому, що він догхантер, коли біля воріт підприємства страшною смертю померли отруєні собаки.

Обурює байдужість органів місцевого самоврядування та відповідних служб, а також породжена ними безкарність. Адже громада вже давно б’є на сполох, фото та відео фіксації екологічної катастрофи все частіше майорять на сторінках Інтернету, проте жодних конкретних дій по ліквідації лиха ні зі сторони керівництва заводу, ні з боку міської влади, не послідувало.

Чомусь КП “Комунальник” не виконує своїх прямих обов’язків та не реагує на викиди, які, можливо, спричинені зношеною або забитою каналізацією.

Нагадаємо, що в місті діє й Інспекція з благоустрою, але проблем в діяльності ТОВ “Уманьпиво” активісти не помічають. Або роблять вигляд, що не помічають.

І це тільки частина зацікавлених організацій, які повинні контролювати діяльність підприємства, адже не відомо, які речовини викидаються у водойму і які наслідки вони можуть викликати.

Врешті-решт, техногенною безпекою на виробничому підприємстві повинен займатися штаб цивільного захисту.

Все що нам лишається, нагадати містянам  що виконком Уманської міської ради оприлюднив результати лабораторних досліджень якості води на водних об’єктах. За епідемічними та хімічнимими показниками жоден ставок чи річка, що знаходяться на території міста, не відповідає нормі. Купатися в уманських водоймах небезпечно.

Ну хібащо цілющими властивостями наділене “Жигулівське”, яким так щедро насичений Осташівський став. Але нам того поки не відомо.

Июль 5, 2017 в 11:57 / Переглядів: 678

Теми: Аналітика,Кримінал,Події,Суспільство,Умань,Черкащина

 • Yasochka Vesna

  Доброго дня! Нещодавно набула розголосу непідтверджена інформація, в якій йдеться про начебто злиття ТОВ «Уманьпиво» відходів в Осташівський став, де купаються містяни. Мешканці вулиці Успенська та керівництво пивзаводу звернулися до працівників водоканалу із проханням почистити колодязь міської каналізаційної мережі. Міську каналізаційну мережу спільними зусиллями було прочищено! Шановні жителі міста, звертаємося до Вас з проханням – не засмічувати каналізаційні колодязі сміттям та рештками будівельного сміття! Адже через забитий колодязь каналізаційні стоки не можуть проходити в загальну каналізаційну мережу і, переповнюючи колодязь, виливаються назовні!
  До відома читачів:
  – завод «Уманьпиво» здійснює свою водогосподарську діяльність згідно з дозволом на спецводокористування від 03.08.2016 р.
  – підприємство має закриту систему каналізації, тому всі стічні води, які утворюються в процесі виробництва пива, скидаються в загальну міську каналізаційну систему, за користування якої Уманському водоканалу компанія “Уманьпиво” сплатила за 2016 та 2 квартали 2017 року 1 млн 124 тис грн.
  Напевно, цих коштів вистачило б, щоб підтримувати міську каналізацію прибережної зони Осташівського ставу в належному стані!
  5 липня на вашому сайті був опублікований матеріал щодо періодичного зниження тиску водомереж у будинках по вулицях Незалежності та Успенська. Працівники КП «Уманьводоканал» назвали причину – великооб’ємні відбори води підприємством «Уманьпиво», яке розташоване неподалік, хоча споживання води за І квартал 2016 року складало більше 50 тисяч метрів квадратних і проблем не виникало ні в населення, ні у водоканалу. За І квартал 2017 року компанія «Уманьпиво» спожила води 41 тисячу метрів квадратних, при цьому проблеми із водопостачанням відчули не тільки мешканці міста, а й підприємство. У квітні 2017 року на прохання КП «Уманьводоканал» ТОВ «Уманьпиво» придбало і передано на баланс Уманської міської ради насосне обладнання для покращення водопостачання мешканців багатоквартирного будинку по вул. Успенська на суму 14 тисяч гривень. Разом із тим КП «Уманьводоканал» знову звертається до «Уманьпиво» із проханням обмежити водоспоживання.
  Керівництво компанії «Уманьпиво» миттєво відреагувало на скарги щодо низького тиску водопостачання та задовольнило їх за рахунок обмеження потужностей для пивоваріння.