В Україні заборонили використання азбесту

Міністерство охорони здоров’я України видало наказ, яким забороняється виробництво й використання азбесту. Про це повідомляє iPress.ua 

В Україні заборонили використання азбесту
Фото: з вільних джерел

Документ, який напередодні зареєстрував Мін’юст, набуде чинності через півроку з дня публікації.

“Забороняється виробництво й використання азбесту незалежно від його виду та азбестовмісних виробів і матеріалів у технологічних процесах і під час проведення будівельно-монтажних робіт. Як виняток, матеріали та вироби, що містять азбест і вже використовуються, можна й далі використовувати до їх заміни або утилізації. Азбестовмісні ізоляційні матеріали та вироби низької щільності (1 г/см-3) підлягають першочерговій заміні й утилізації”, – сказано в наказі.

На своєму сайті МОЗ обгрунтовує заборону тим, що, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в усьому світі близько 100 тис. людей помирає щороку від хвороб, спричинених дією азбесту. Як свідчать наукові дослідження, використання азбесту може стати причиною таких захворювань як азбестоз, мезотеліома і рак легенів.

Міжнародне агентство з вивчення раку при ВООЗ віднесло азбест до першої, найбільш небезпечної категорії сполук зі списку речовин-канцерогенів.

З кінця XX століття у світі було розпочато процес заміни азбесту на безпечніші матеріали, а використання цієї речовини підлягає жорстким обмеженням.

В Україні є сім підприємств, які виготовляють вироби з використанням хризотилового азбесту. На них працює близько 4 тис. осіб. При цьому вже є виробники, які налагодили виробництво шиферу без застосування азбесту, зазначає МОЗ.

Июнь 27, 2017 в 07:41 / Переглядів: 926

Теми: Аналітика,Події,Суспільство,Україна