Ентузіаст-поляк допомагає відновлювати старовинний козацький хутір

На Черкащині краєзнавці й волонтери відбудовують старовинний козацький хутір. На відродження історії витрачають власні гроші і сили вже 12 років. Тепер, на допомогу ентузіастам приїхав ще й польський майстер. Він до безтями закоханий у козацтво та знає, як удосконалити автентичні помешкання українців.

Яну Жонса уже 61. Він – майстер монтажу очеретяної покрівлі. Перейнявшись відродженням історичного поселення, поляк за власні гроші приїхав на Чигиринщину.

Тепер передає свої знання місцевим. У 17 столітті тут був хутір-зимівник запорізького козака Стеценка. Від його імені й пішла назва села – Стецівка. Зруйновані часом старі будинки відбудовують місцеві краєзнавці. Вже мають 2 хати й кілька комор.

Перлина краю – козацька церква кінця 18 століття. Грошей на її внутрішнє декорування немає. А все, що зроблено на хуторі – зроблено коштом і силами ентузіастів. Держава за всі роки не дала жодної копійки на розбудову цього об’єкта. Попри це, ентузіасти не зупиняються. У планах відновити поселення з 12 обійсть. А на це потрібно щонайменше 5 мільйонів гривень.

 

Джерело: 24 канал

Июнь 26, 2017 в 12:14 / Переглядів: 121

Теми: Події,Суспільство,Україна,Черкащина