Черкащина туристична: 10 цікавих місць поблизу Канева (Фото)

Черкащина – це доволі цікавий та багатий на історію край. Практично у кожному районі є куди навідатися і познайомитися з культурою того краю. “Фокус”зібрав десятку цікавих місць, які можна відвідати поблизу Канева.

Мар’їна Гора

Сусідка Тарасової гори менш розкручена, але дарує не менш гарні краєвиди. Поруч знаходиться Канівський заповідник з обмеженим доступом, але на саму гору можна потрапити вільно.

Як дістатися: від Тарасової гори вздовж Дніпра в сторону Черкас, в с. Пекарі – направо, після в’їзду в село – знову направо, на ґрунтівку. Остання ділянка шляху – грунтівка, яку краще пройти пішки.

Трахтемирів

Горбистий півострів на правому березі Дніпра цікавий і своєю козацькою історією, і своєю мальовничою природою. Важкодоступність дозволила тутешнім красотам зберегтися в первозданному вигляді. Сюди краще йти з досвідченим гідом, який розповість про бурхливу історію цих місць.

Як дістатися: виїзд з Канева по трасі Р 19, потім направо, на с. Бобриця, за с. Студенець наліво по бетонці, яка, вийшовши з лісу близько містка, зливається з дорогою на Григорівку. Якість доріг погана.

Озеро Бучак

Водоймище в селі Бучак близько Трахтемирівського півострова створено штучно при будівництві Канівської ГАЕС. Воно наповнюється підземними ключами, тому вода тут чиста і прохолодна. З села відкривається гарний вид на Канівське водосховище.

Як дістатися: виїзд з Канева по трасі Р1 9, потім направо через Бобрицю і Студенець.

Залишки Канівської залізниці

Сто років тому ця дорога повинна була пов’язати Донбас з індустріальними районами Польщі, але перетворилася на наймасштабніший недобуд України. У самому Каневі про неї нагадує підірвану залізничний міст, під містом – насип, що йде до Миронівки, і занедбана одноколійка в Золотоноші. Найближчі до Канева ділянки: на лівому березі – між селами Грищенці і Трощин, на право – біля с. Ліпляве.

Як дістатися: Р-апарат траса 19 перетинає насип в 4 км після виїзду з Канева, не доїжджаючи 1 км до с. Грищенці.

Межирич

У селі, що знаходиться між Россю і її припливом Росавою, є два об’єкти уваги. Перший – стоянка первісних людей епохи пізнього палеоліту, де археологи знайшли житла з кісток мамонтів. Другий – пам’ятник меліораторам, що “відвоювали” у Росі родючі землі. Скромну піраміду збудували в 1914 році, спочатку її вінчав двоголовий орел, але до наших днів пам’ятник дійшов без гербової птиці.

Як дістатися: по трасі Р-10 на Черкаси.

Дельта Росі

Місце злиття Росі і Дніпра – це незліченні острови, протоки між ними, піщані коси і зелені луки; рай для рибалок і просто любителів покупатися. Ці місця краще досліджувати з води. Можна під’їхати і на машині, але тоді доведеться ділити берег з іншими відпочиваючими, яких тут чимало.

Як дістатися: по трасі Р-10 на Черкаси, ліворуч на с. Березняки, їхати до с. Хрещатик.

Михайлівка

Підвісні містки або, як їх називають місцеві жителі, кладки – це завжди романтично і фотогенічно. Через Рось таких перекинуто багато, найближчий до Канева знаходиться в селі Михайлівка.

Як дістатися: по трасі Р-10 на Черкаси, в с. Гамарня наліво, на с. Кононча, в с. Хмільна направо, переїхавши Рось в Михайлівці з автомобільного мосту, знову направо, прохід до містка є на західній околиці села.

Прохорівка

У Прохорівці, в маєтку Михайлова гора жив Михайло Максимович – перший ректор Київського університету. В гостях у нього бували Микола Гоголь і Тарас Шевченко – про них нагадують сосна Гоголя і дуб Шевченка в садибному парку, де сьогодні розташовується санаторій. Також в селі збереглася дерев’яна Іллінська церква XVIII ст.

Як дістатися: переїхавши Дніпро по дамбі, відразу ж направо, їхати через с. Ліпляве і Келеберда.

Степанці

Це, звичайно, не Ріо-де-Жанейро, але стадіон «Маракана» тут є. За розмірами арена сильно поступається бразильському тезці, але її цілком вистачає Степанцям для успішної боротьби за титул “найспортивного села Канівського району”. З артефактів тут зберігся одноповерховий адмінкорпус спиртзаводу XIX в.

Як дістатися: по трасі Р-09 на Мироніку.

Костянецький Яр

Яр глибини до 150 м – визначний природний пам’ятник. Геологам він цікавий ґрунтами юрського періоду, туристам – просто лісовими краєвмдами.

Як дістатися: з центру міста по вул. Енергетиків, перед пам’ятником бронепоїзда – наліво.

Июнь 24, 2017 в 14:03 / Переглядів: 819

Теми: Події,Суспільство,Черкащина