Черкащанин побував у 40 країнах світу

Айсберги в Ісландії, фіорди в Норвегії, піраміди майя в Мексиці та джунглі в Белізі. Це лише короткий перелік місць, які за останні роки побачив Віталій Душка. Побувати у сорока країнах світу йому вдалося завдяки поєднанню роботи та мандрів. Про життя у подорожах, екстремальні пригоди та нові відкриття з черкащанином спілкувався сайт vikka.ua.

“Мої мандри почалися із роботи на круїзних лайнерах, що належали американським компаніям. Взимку ми ходили по Карибському басейну (Колумбія, Панама, Мексика, Ямайка). А влітку це було Середземне море. Так побував у Європі практично скрізь, де є вода. Така робота – хороший варіант для молоді та тих, хто любить постійно перебувати в русі”, – розповідає черкащанин.

Змінивши п’ять кораблів, Віталій загалом пробув у морі два роки. “Кілька разів звільнявся, бо було важко, адже доводиться працювати без вихідних щонайменше півроку. Якщо пощастить із посадою (я працював бар-офіціантом), то є чимало вільного часу, щоб побачити країни, де зупиняється лайнер. Зокрема я їздив як супровідник у безкоштовні екскурсії з пасажирами. Це були такі шикарні місця, як піраміди майя в Мексиці, джунглі в Белізі, водоспади на Ямайці та в Норвегії. Вдалося побачити норвезькі фіорди – поки що найкрасивіше місце, де побував. А ще запам’яталося унікальне термальне озеро Голуба лагуна в Ісландії”, – зазначає мандрівник.

Одна із таких вилазок на берег хлопцю запам’яталася чи не найекстремальнішим випадком за всі роки мандрів. “В одному із панамських міст прямо посеред білого дня на очах у людей на мене напали місцеві та почали душити. Зрештою один із них ножем відрізав мою сумку. Так я втратив усе, що було у сумці – фотоапарат, телефон. З корабля зверталися до поліції, але там сказали, що я ще легко відбувся, адже то була територія банд. Таке явище для Центральної та Південної Америки досить поширене”, – пригадує Віталій.

Ще черкащанин тричі їздив у Фінляндію. Така робота на свіжому повітрі йому до душі, тож хлопець планує чергову поїздку. “Уперше поїхав до Фінляндії у перервах між роботою на круїзних лайнерах. За Полярним колом у Лапландії ми збирали чорницю та брусницю. Там дуже гарно і красиво.

Потім ще двічі їздив на полунично-малинову ферму. Якщо гарно працюєш, можна заробляти до 80 євро в день. Такий сезонний підробіток підійде студентам та тим, хто віддає перевагу праці на природі”, – розповідає Віталій. Був у нього експеримент і з Об’єднаними Арабськими Еміратами. Дубай, хоч і популярний сьогодні напрямок для заробітку, але підходить далеко не всім.

Працював продавцем-консультантом у брендовому американському магазині. Починаючи з квітня, там дуже спекотно, а ще на вулицях шалений трафік та постійне будівництво. Я звик до тиші, спокою та природи, тож витримав там тільки чотири місяці. Перевагою Дубаю є його безпечність, хоча на пляжі у мене таки викрали рюкзак із речами. На щастя, поліція допомогла дістатися додому”, – пригадує Віталій. Останнім часом черкащанин працює в сонячній Флориді. Там вже має досвід роботи в готелях та ресторанах.

Віталій зізнається: така постійна зміна сфер діяльності на різних континентах для нього стала вже за звичку. Більше того, йому вже важко всидіти на одному місці. “Подорожі – це найкраща книга, яку ти можеш прочитати. Вона є і духовним вчителем – розвиває свідомість, робить сприйняття життя набагато яснішим та вчить помічати красу довкола. Так, до прикладу, після двох місяців в Індії по-новому починаєш цінувати Україну. Наші вулиці бачиш набагато чистішими, а дороги стають рівнішими”, – зауважує черкащанин.

Червень 5, 2017 в 15:49 / Переглядів: 381

Теми: Події,Спорт,Суспільство,Україна,Черкащина