Лідер гурту ONUKA розповіла про знайдений у Черкасах торбан Шевченка

Український електронний музичний гурт ONUKA зараз – на піку популярності. Після феєричного виступу на “Євробаченні-2017” в Києві міні-альбом колективу “Vidlik” очолив електронні чарти iTunes у Великій Британії, Німеччині, Польщі, Нідерландах, Данії та Швеції, а також став другим в Бельгії і третім у Франції і Швейцарії, а також №4 в Австралії.

officiel-online.com

Своєю назвою гурт зобов’язаний майстру українських народних інструментів і музиканту Олександру Шльончику. Автор проекту ONUKA і вокалістка, автором текстів і генератором ідей Ната Жижченко – його онука. Назва – данина пам’яті талановитій людині.

Ната згадує – дідусь був не лише музикантом, а й майстром, який власноруч виготовляв і відновлював музичні інструменти. Олександр Шльончик понад 30 років працював на Чернігівській фабриці музичних інструментів і міг відреставрувати практично все. Як, наприклад, торбан – струнний щипковий інструмент, схожий на лютню, – який належав Тарасові Шевченку.

 

на фото Ната (ONUKA) з дідусем, на честь якого і названо проект. Третій на знімку – торбан Тараса Шевченка, який плутають з кобзою.

“Він лежав собі, закинутий, на горищі в музеї в Черкасах, повністю поїдений шашіллю, дуже трухлявий. У замовленні дідуся просили реставрувати торбан лише за допомоги старовинних матеріалів – а всю деку треба було повністю замінити. Дідусь дізнався, що десь у Катерининському соборі у Чернігові зберігають роками висушене і вимочене дерево, пробрався якимось чином туди, забрав дошки і відновив деку. Я нещодавно викладала фотографію, на якій стоїмо ми з дідусем, а поруч – цей шевченківський торбан. То був знаменний день, я дуже добре його пам’ятаю”, – розповіла Ната Жижченко українському L’Оfficiel.

Торбан Шевченка нині зберігається у Роменському краєзнавчому музеї.

 

ДЖЕРЕЛО

Травень 27, 2017 в 08:34 / Переглядів: 678

Теми: Події,Суспільство,Черкащина