Над Черкащиною нависла загроза лишитися без електроенергії

У Черкаській області склалася надзвичайна ситуація навколо роботи ПАТ «Черкасиобленерго», на якому протягом 4-х місяців поточного року, не виплачується заробітна плата працівникам. Станом на 1 травня 2017 року сума боргу складає близько 95 млн. грн. Персонал не отримує заробітної плати із січня. Крім того відсутні матеріали, пальне, спецодяг та інше для виконання ремонтних робіт в діючих електроустановках. Повідомляють у Федерації профспілок України.

“Проблема із виплатою заробітної плати почалася у серпні 2016 року. Бували затримки на місяць-півтора. Нині у нас затримка у 4,5 місяці. Це верх айсбергу. Через фінансову скруту на підприємстві немає ні пального, ні спецодягу, нічого. Коли немає засобів виробництва, то й люди непотрібні скоро будуть.” – розповів Голова профспілки ПАТ «Черкасиобленерго» Олександр Чорний.

Лише сьогодні зранку він підписав сім обхідних листів, і це лише по апарату підприємства. Люди вже втомились чекати. У прокуратурі повідомляють: за фактом відкрито кримінальне провадження за статтею “Невиплата заробітної плати”. Вже котрий місяць тривають слідчі дії.

З приводу кризової ситуації, яка склалася на ПАТ “Черкасиобленерго” учасники III Пленуму ЦК Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України звернулися до Президента України П.О. Порошенка щодо сприяння у вирішенні питань відновлення фінансового стану підприємства, та виплати заборгованої заробітної плати працівникам.

У разі не виконання законних вимог працівників, профспілки обіцяють вдатися до більш рішучих дій. Адже, вступивши в колективний трудовий спір з адміністрацією ПАТ “Черкасиобленерго”, провівши всі визначені законом примирні процедури, працівники оголосили страйк.  З 22 травня, якщо заборгованість не буде ліквідовано, страйкувати почнуть 12 підрозділів, у складі яких 3200 працівників. Такий масштабний страйк створить загрозу припинення електропостачання всього регіону.

 

ДЖЕРЕЛО

Травень 21, 2017 в 20:04 / Переглядів: 1308

Теми: Аналітика,Економіка,Події,Суспільство,Черкащина