Як обійти блокування сайтів. Інструкція в картинках.

Згідно з рішенням Ради національної безпеки, яке затвердив президент Петро Порошенко, в Україні заблокують доступ до “Одноклассников”, “ВКонтакте”, “Яндекса”, Mail.Ru та інших російських сайтів. Переналаштувавши браузер, ці обмеження можна буде обійти, пише “Страна.ua”.

Українська влада закликає провайдерів почати блокування російських ресурсів

Українська влада закликає провайдерів почати блокування російських ресурсів
Фото: pexels.com

Видання Страна.ua” після рішення Ради національної безпеки України про заборону російських соціальних мереж опублікувало інструкцію з обходу блокування будь-якого сайта.

VPN (virtual private network)

Цей спосіб дозволяє підмінити своє місце розташування, вдавши жителя країни, в якій потрібний сайт не заборонений.

Наприклад, в браузері Chrome необхідно зайти в каталог розширень через кнопку налаштувань.


Скриншот: strana.ua

Скріншот: strana.ua

Тут потрібно вказати VPN і каталог запропонує розширення, що працюють за цією технологією.


Скриншот: strana.ua

Скріншот: strana.ua

Після вибору підходящого розширення проводиться встановлення у браузер.


Скриншот: strana.ua

Скріншот: strana.ua

Плагін запропонує зареєструватися за допомогою електронної пошти, і далі з’явиться на панелі розширень.


Скриншот: strana.ua

Скріншот: strana.ua

Натиснувши на значок розширення, можна вибрати будь-яку країну для проходження інтернет-трафіку.


Скриншот: strana.ua

Скріншот: strana.ua

Скриншот: strana.ua

Скріншот: strana.ua

Видання називає й інші такі розширення – hola! і сервіс TunnelBear, але вказує, що вони мають низку незручностей і недоліків.

Проксі-сервер

Спеціальний сервер виконує роль посередника між користувачем і необхідним ресурсом. Проксі-сервер запитує інформацію на заблокованому сайті і від себе передає її на комп’ютер користувача. У найпростішому випадку проксі-сервер виконаний у формі звичайного сайта, де потрібно ввести адресу необхідного ресурсу.

Серед таких сервісів – Hideme, Ninjacloak, ProxFree, Proxyweb, Hide My Ass, Proxfree.com, Stealthy.co. Принцип їхньої дії дуже схожий: зазвичай вони просто вимагають скопіювати посилання в рядок на своїй головній сторінці. Недолік таких сервісів, зазначає видання, – сторінки вантажаться набагато повільніше, а відео або музику іноді й зовсім неможливо програвати.

Програма-браузер Tor

Віртуальна мережа, що передає трафік у зашифрованому вигляді і гарантує цілковиту анонімність. У браузері є велика кількість додаткових налаштувань для забезпечення максимального захисту.

Програмне забезпечення, що працює на комп’ютері кожного учасника Tor, допомагає пересилати пакети від інших учасників. Будь-який запит буде зашифрований і переданий від одного користувача Tor до іншого певну кількість разів і потім вирушить за призначенням. Після чого користувачу повернуть відповідь. Ніхто, крім першого й останнього вузлів, не буде знати, ні куди був адресований запит, ні яку інформацію запитували.


Скриншот: strana.ua

Скріншот: strana.ua

Турбо-режим браузера

У браузері Opera достатньо в налаштуваннях увімкнути Opera Turbo, який буде допомагати обійти обмеження.

Мобільні пристрої

“Страна.ua” з посиланням на експертів стверджує, що мобільні додатки “ВКонтакте” і “Одноклассники” мають працювати без обмежень, тому що вони не прив’язані до доменного імені.

Як альтернатива, для користувачів iPhone і iPad є браузер Onion, що працює через систему маршрутизації Tor, трафік в якій майже неможливо відстежити. Його вартість – $1 за універсальну версію для всіх платформ Apple. Для Android є його аналог під назвою Orweb, а також OrBot і Puffin Web Browser.

ДЖЕРЕЛО

19 Травня, 2017 в 14:07 / Переглядів: 1833

Теми: Події,Політика,Суспільство,Україна,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про