Картинки по запросу прокуратура

З 01.01.2017 року набрали чинності основні положення Закону України «Про пробацію» (далі-Закону). Разом з тим, чіткий порядок застосування положень Закону ще не сформований, через відсутність підзаконних нормативних актів та браком кваліфікованих працівників в підрозділах пробації.

Уманською місцевою прокуратурою в травні 2017 року проведено перевірку з питань виконання територіальними відділами з питань пробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації кримінально-виконавчого законодавства. Перевіркою виявлено численні порушення.

Так, облік умовно – достроково звільнених від відбування покарання територіальними відділами пробації не ведеться взагалі та будь-якою інформацією щодо умовно – достроково звільнених від відбування покарання  працівники відділу не володіють, що є порушення Закону «Про пробацію». Не обліковуються і засуджені до покарання у вигляді штрафу, вироки щодо яких виконуються Уманським відділом пробації.

Встановлено випадки неналежного, формального проведення соціально виховної роботи із засудженими звільненими від відбування покарання з випробуванням. Вказане призвело до збільшення кількості повторних злочинів вчинених засудженими даної категорії в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Однак замість активізації роботи на вказаному напрямку, працівниками Монастирищенського сектору пробації з метою створення «статистичного благополуччя» приховувався від обліку факт вчинення повторного злочину передбаченим ч.2 ст.185 КК України засудженим Б. Також залишився без реагування працівників пробації факт систематичного порушення обов’язків покладених вироком суду засудженим О., який двічі без поважних причин не з’являвся на реєстрацію до Монастирищенського сектору пробації та тричі притягувався до адміністративної відповідальності.

Уманською місцевою прокуратурою з метою припинення виявлених порушень Закону на внесено 2 вказівки вжити негайних заходів щодо їх усунення та притягнення працівників , які неналежно відносяться до виконання своїх службових обов’язків до дисциплінарної відповідальності.