Тютюнова криза загрожує черкаському бюджету

У Черкасах та по всій Україні у кіосках з продажу тютюну виник дефіцит цього продукту. Наслідок тютюнової кризи можуть відчути на собі не лише курці, а й усе місто.
Результат пошуку зображень за запитом "тютюнова криза"

Полиці з тютюновими виробами практично пусті, деякі підприємці взагалі закривають торгові точки, повідомляє vikka.ua.

Така ситуація у Черкасах, як і по всій країні, склалася через боротьбу Антимонопольного комітету України та Генпрокуратури з монополістом-постачальником сигарет «Tedis Ukraine».

Із усього асортименту тютюнових виробів – лише кілька марок, переважно найдешевші, без фільтру.

«Раніше у Черкасах було п’ять компаній, які були офіційними представниками тютюнових фабрик. Тоді, якщо не було продукції в однієї компанії, брали в іншій. Зараз у нас є російський монополіст – компанія «Мегаполіс», яку перейменували у «Тедіс Україна». По всьому світові на господаря цієї компанії введені санкції, тому що він спонсорує війну на Донбасі, в тому числі спонсорував захоплення Криму. У нього є два збройних заводи в Росії, які випускають зброю. На його іноземні рахунки накладені арешти. У нас же в Україні протягом двох років зберігалася його монополія. Сигарет, окрім як в «Мегаполісі», придбати не можна було», – розповідає черкаський підприємець Олег Лисак, який пов’язаний із торгівлею тютюном у Черкасах.

Підприємці Черкаської області написали вже близько двох десятків заяв у Генпрокуратуру та Антимонопольний комітет з вимогою розібратися з цим підприємством, яке порушує монопольне законодавство. Однак результат був нульовий. Взялися за компанію «Тедіс Україна» лише нещодавно: у грудні 2016 року. Антимонопольний комітет звинуватив компанію в монополії на ринку та в завищенні цін на цигарки, оштрафувавши на 431 млн. грн. З них монополіст вже сплатив 300 млн. грн. Далі за «Тедіс» взялася Генпрокуратура, яка з березня розслідує цю справу.

Доки триває розслідування, тютюновий монополіст обмежив поставки тютюну по всій країні. Разом з тим, деякі торгові мережі купують сигарети через посередника, але ті в свою чергу все одно закуповують їх у тієї ж компанії-монополіста.

Є ще один наслідок тютюнової кризи, який можуть відчути на собі не лише курці, а й усе місто. Щорічно з 2015 року міський бюджет Черкас отримує з продажу підакцизних товарів, зокрема й цигарок, 5% від їхньої вартості. За словами завідувача сектору комунікацій Головного управління ДФС у Черкаській області Олени Заскальної, лише з початку 2017 року до місцевого бюджету від продажу тютюнових виробів надійшло понад 20 мільйонів гривень акцизного податку.

Травень 16, 2017 в 10:37 / Переглядів: 280

Теми: Події,Суспільство,Україна,Черкащина