Через зависокі тарифи на електроенергію міста Черкащини почали відмовлятися від нічного освітлення

Картинки по запросу нічне освітлення

В Черкаській області почали відмовлятися від нічного освітлення через те, що це економічного не вигідно через зависокі комунальні тарифи на електроенергію.

Про це інформують Вечірні Черкаси.

– Я живу на далекій від центру вулиці, – каже Олександр Руденко з Тального. – Світло стали виключати щодня після часу ночі. Ніби заохочують злодіїв до крадіжок.

– Вирішили освітлювати вулиці міста з 21 години вечора до часу ночі, – каже міський голова Тального Олексій Юрченко. – Взимку освітлювали з 19 до 5 години ранку. Після того, як уряд скасував нічний тариф, стали платити по 2 гривні 30 копійок за кіловат. Щомісяця це виходить від 200 до 250 тисяч гривень. Це дуже дорого. За травень-вересень лише на освітлення викинули би мільйон гривень. Звісно, не сидітимемо, склавши руки. Влітку маємо встановити економні лампочки, щоби наступної зими платити набагато менше.

У Кам’янці міська рада ухвалила рішення освітлювати міські вулиці з 21 до 24 години.

– Зараз усі так роблять, – каже міський голова Володимир Тірон. – Інакше всі кошти витрачатимемо лише на освітлення. Знайти додаткові кошти ми не можемо, бо коли формувався бюджет, ще діяли старі тарифи. Відповідно, розрахунки робили, виходячи з них. Я вже звертався до народних депутатів із Черкащини. Писав листи прем’єру Гройсману. Нічого не допомогло. Нам відмовили.

Селищний голова Чорнобаю Алла Мірошниченко бідкається, що від освітлення вулиць довелося відмовитися майже відразу після введення нових тарифів.

– Всю ніч у нас горить лише Центральна вулиця й частина Жовтневої, яка запитана від центральної підстанції. Решту освітлюємо лише до 12 години. Люди приходять, скаржаться, але нічого вдіяти не можемо.

Світло у містах Черкащини зникало на початку незалежності. Тоді діяли віялові відключення.  На початку 2000-их вулиці знову почали освітлюватися.

Травень 14, 2017 в 12:51 / Переглядів: 614

Теми: Економіка,Події,Політика,Суспільство,Черкащина