Маємо знати: стали відомі прізвища військовополонених уманчан

bomb

Саксонські меморіали – це база даних з німецькими та радянськими військовополоненими. На сайті www.dokst.ru/node/1118 можна відшукати прізвища своїх родичів, дізнатися, де вони поховані, дату загибелі, іноді – знайти фотокартки.

 

 

Редакція сайту Умань провела дослідницьку роботу та виокремила 100 осіб, уродженців Умані та Уманського району (на той час Київської області), які з 1939-1945 перебували в полоні.

 

Пропонуємо скористатися інформацією уманчанам, які досі не знають про долі своїх рідних, колишніх військовополонених, що утримувалися в концтаборах на території Німеччини.

 

В німецьких облікових картках подекуди зустрічаються неточності, або недостовірні назви сіл чи міст, інколи документальні дані містять лише згадку про область, в якій народився військовополонений, тому в нашому дослідженні є істотна похибка стосовно кількості полонених уманчан.

 

Серед прізвищ, згаданих у справах, зустрічаються доволі відомі сучасній Умані: Бондаренко, Безлюдний, Гордієнко, Радзієвський, тощо.

 

Радянські військовополонені це, в першу чергу, рядові. Їх кількість найбільша. Є також військові техніки, інженери, інтенданти, лейтенанти, сержанти, два капітани, один штатський, військовий лікар та полковник на прізвище Кравиц-Гуль Тимофій.

 

 

Прізвище Ім’я По-батькові Дата народж. Місце народження Дата смерті Військове звання Табір утримання
Алоич Леонид Иван 05.12.1918 Умань военный техник *
Барвинский Пётр Александр 03.04.1919 Умань, Киевская область солдат (рядовой) *
Башкевич Николай Михаил 08.03.1916 Умань младший лейтенант *
Безлудный Михаил Мефодий 08.09.1908 Котержинцы, район Умань, Киевская область солдат (рядовой) *
Бондаренко Фёдор 14.04.1905 Умань солдат (рядовой) Auschwitz
Бондаренко Фёдор Семён 14.04.1905 Умань 22.11.1941 солдат (рядовой) Auschwitz
Боричук Константин Михаил 19.06.1907 Умань солдат (рядовой) *
Буртовый Борис Тихон 01.01.1910 Умань военный техник *
Воскобойник Самуил Рувин Умань военный инженер *
Врублевский Игнатий Яков Умань 22.10.1942 солдат (рядовой) Cholm/Skiernice
Глобчак Михаил Трофим 15.09.1911 Умань интендант *
Голдин Михаил Иванович 15.06.1912 Умань солдат (рядовой) *
Гончаренко Иван Николай 26.02.1919 Умань 11.10.1942 солдат (рядовой) Auschwitz
Гончарук Юрий Иосиф 15.02.1912 Умань военный инженер *
Гордиенко Семён Николай 02.02.1911 Умань 28.07.1944 старший сержант Lamsdorf
Грановский Евгений Петр Умань военврач *
Гребенец Василий Кузьма 11.09.1910 Умань солдат (рядовой) *
Грянский Тарас Павел 10.03.1912 Умань младший лейтенант *
Губарь Александр Семён 04.11.1922 Умань, Киевская область 14.02.1943 солдат (рядовой) Görlitz
Гульков Иван 12.08.1914 Умань, Киевская область, Украина 17.10.1943 не указано Porchow
Гупа Сергей Митрофан 01.01.1921 город Умань, Киевской обл. солдат (рядовой) *
Данишевский Александр Тимофей 10.06.1902 Умань 28.02.1942 интендант unbekannt
Датцуг Исаак 03.08.1905 Умань лейтенант *
Дёмин Сергей 06.08.1921 Умань 09.06.1942 солдат (рядовой) Sandomierz
Деранжир Арон Яков Умань солдат (рядовой) *
Дерашнир Арон Яков Умань солдат (рядовой) *
Дмитрик Юлиан Федор 21.06.1902 Умань 05.08.1944 старший лейтенант Altengrabow (West-Altengrabow)
Ермоленко Иван Гавриил 01.01.1902 Район Умань солдат (рядовой) *
Ефимов Дмитрий Григорий 01.01.1913 Умань 14.06.1944 солдат (рядовой) Zeithain (Friedhof III)
Зайдман Арон Моисей 16.08.1914 Умань 27.11.1941 не указано Neues Lager
Злотников Иван Василий 10.05.1920 Умань, Киевская область, Украина 04.05.1942 солдат (рядовой) Sachsenhausen
Зрайченко Степан Емельян 01.01.1910 Район Умань, Киевская область солдат (рядовой) *
Зряченко Гавриил 01.01.1911 Умань 10.04.1942 не указано Proskurow/Rakowa
Калиничук Назар Ефим 17.11.1908 Полонецкое, район Умань, Киевская область 08.03.1943 солдат (рядовой) Bergen-Belsen
Кардаш Иван Степан 01.01.1918 Умань младший лейтенант *
Ковальчин Николай Григорьевич 10.12.1913 Умань солдат (рядовой) *
Ковальчук Василий Алексей 01.01.1924 Умань 22.03.1944 солдат (рядовой) Hohenstein
Ковальчук Николай Павел 01.01.1921 Умань, Киевская область 06.10.1941 солдат (рядовой) Deblin
Кожанов Владимир Никифор 15.07.1905 Умань, Киевская область солдат (рядовой) *
Коломиец Алексей Марк 03.03.1920 Киев,Умань,Герищилова лейтенант *
Константинов Рафаэль Яков 28.05.1914 Умань лейтенант *
Кравец Семен Михаил 10.10.1921 Умань 12.11.1942 военный техник unbekannt
Кравиц-Гуль Тимофей Умань полковник *
Кравченко Федор Иван 08.02.1915 Умань лейтенант *
Крышановский Игнат Илья 20.12.1908 Умань 25.10.1942 солдат (рядовой) unbekannt
Лабынцев Анатолий Михаил 16.07.1919 Умань младший лейтенант *
Лаутин Сергей Филипп 05.07.1908 Умань лейтенант *
Левенде Вячеслав Фёдор 21.09.1922 Вороное, район Умань, Киевская область 17.11.1941 солдат (рядовой) Lublin
Левченко Михаил Семён 15.05.1905 Умань 07.04.1942 не указано Grodno
Лемарчук Никифор 01.01.1904 Умань 06.02.1942 солдат (рядовой) Budesti
Леонов Михаил Константин 02.02.1922 Умань 22.02.1944 солдат (рядовой) Skrobow
Лермачук Никифор 01.01.1904 Умань 06.02.1942 солдат (рядовой) Budesti
Лиртыман Григорий Илья 01.01.1917 Умань 24.03.1942 солдат (рядовой) Budesti
Лирцман Григорий Илья 01.01.1917 Умань, Киевская область 24.03.1942 солдат (рядовой) Budesti
Лицман Григорий 01.01.1917 Умань, Украина 24.03.1942 не указано Budesti
Лукьянов Яков 01.01.1913 Район Умань, Киевская область 30.03.1942 солдат (рядовой) Proskurow/Rakowa
Любченко Михаил Иван 15.05.1905 Умань, Киевская область 23.08.1942 солдат (рядовой) Konskie
Мазур Роман Марк 23.02.1900 Умань военный инженер *
Маренный Михаил Яков Умань, Киевская область 02.12.1941 штатский Zeithain (Friedhof I)
Мельник Пётр Семён 01.01.1910 Краснополька, район Умань, Киевская область солдат (рядовой) *
Модозинов Андрей Яков 22.09.1926 Умань солдат (рядовой) *
Нагаренко Иван Наум 25.10.1902 Умань 05.11.1944 солдат (рядовой) Görlitz
Найдюк Борис Иван 20.06.1918 Умань 22.10.1943 солдат (рядовой) Fischbach
Никитенко Зиновий Афанасий 11.11.1921 Умань лейтенант *
Ободинский Иван Иван 21.03.1914 Умань 08.07.1944 солдат (рядовой) Wietmarschen
Оствальд Аркадий 21.01.1914 Добровое,Умань интендант *
Пересунько Марк Аввакум 25.04.1902 Умань интендант *
Полищук Сергей Тимофей 01.01.1913 Ксендзовка, район Умань, Киевская область солдат (рядовой) *
Попко Александр Василий 05.01.1918 Умань солдат (рядовой) *
Пухальский Владимир Иван 15.08.1915 Умань младший лейтенант *
Радзиевский Пётр 01.01.1912 Умань 07.12.1941 солдат (рядовой) Budesti
Репин Кирилл Семён 09.07.1912 Умань солдат (рядовой) *
Савченко Григорий Степан 01.01.1906 Умань 06.02.1944 лейтенант Nürnberg
Семёнов Георгий Кузьма 31.03.1917 Умань 19.10.1943 солдат (рядовой) Siedlce
Скляр Голко Ушир Умань, Киевская область, Украина 05.01.1942 солдат (рядовой) Saporoshje
Сноз Владимир Илья 12.08.1918 Умань 01.06.1942 солдат (рядовой) Chorosch
Сологуб Трофим Фома 25.10.1918 Умань 08.06.1944 солдат (рядовой) unbekannt
Стрельбицкий Павел Степан 22.09.1922 Умань лейтенант *
Стукашев Павел Федор 12.07.1925 Умань старший сержант *
Суковский Василий Илья 13.03.1902 Умань военный техник *
Таджаков Дмитрий Иван 01.01.1904 Умань 01.08.1944 солдат (рядовой) unbekannt
Тарабан Яков 21.10.1906 Умань, Ниестровка 22.04.1942 младший лейтенант Wlodomierz
Тимолов Иван 26.09.1915 Киевская , Умань 05.01.1942 военный техник Wlodomierz (Stalin Kaserne)
Тойка Михаил 01.01.1910 Район Умань, Киевская область 05.11.1941 не указано Proskurow/Rakowa
Томилов Иван 26.09.1915 Киевская,Умань 06.01.1942 военный техник Wlodomierz
Торокин Иван Григорий 01.01.1912 город Умань солдат (рядовой) *
Трофименко Митрофан Иван 17.08.1914 Киевская,Умань,Городецкое лейтенант *
Устенко Петр Трофим 29.12.1903 Умань старший лейтенант *
Цибульский Борис Илларион 02.06.1916 Умань 31.01.1943 не указано Chorosch
Чапилевский Андрей Григорий 19.08.1907 Умань 16.09.1943 солдат (рядовой) unbekannt
Чепурный Михаил Николай 05.03.1911 Умань капитан *
Чухаров Александр Никита 01.01.1909 Умань солдат (рядовой) *
Чухров Александр Никита 01.01.1909 Умань солдат (рядовой) *
Шепель Василий Григорьевич 28.02.1906 Умань солдат (рядовой) *
Шишиков Леонид Фёдор 21.09.1909 Умань солдат (рядовой) *
Школьный Порфирий Яков 28.02.1917 Умань младший лейтенант *
Шульга Роман Андрей 01.01.1912 Кочержинцы, район Умань, Киевская область солдат (рядовой) *
Ядак Терентий Алексей 22.10.1919 Катержинцы, район Умань, Киевская область 29.10.1941 солдат (рядовой) Landeshut (Judenfriedhof)
Якименко Иван Гавриил 07.11.1909 Умань капитан *
Яскин Николай 05.05.1919 Умань 04.11.1941 не указано Proskurow/Rakowa

Май 10, 2017 в 16:31 / Переглядів: 515

Теми: Події,Політика,Суспільство,Умань,Черкащина