Як черкащанам захистити своє житло

Жоден із нас не хоче, щоб у його житло залізли грабіжники. Потрібно докласти чимало зусиль, щоб ваш будинок не потрапив у перелік постраждалих. Як подбати про безпеку житла, які системи сигналізацій найбільш ефективні, що таке розумна система безпеки та ефект присутності повідомляє in.ck.ua.

Картинки по запросу захистити своє житло
Насамперед – сигналізація

Як працює? Є системи сигналізації внутрішнього і зовнішнього реагування: сигнал надходить під час проникнення сторонніх у будинок або у двір. Щоб уникнути помилкової тривоги, можна задати певні параметри, наприклад, вага “гостя” повинна перевищувати 25 кг. У приватних будинках часто встановлюють безшумну сигналізацію і вимикають світлодіодне підсвічування датчика. Це дасть охороні більше шансів зловити злодія “на гарячому”. Є два види сигналізації: пультова та автономна.

Пультова система передає сигнал про проникнення на об’єкт на пульт охорони, і протягом декількох хвилин на місце події прибуває група реагування. Охорона отримує сигнал, з якого боку спрацював датчик, і за планом зовнішньої будови розуміє, де саме чекати грабіжників. Абонентська плата за таку послугу в середньому становить від 120 до 300 грн на місяць.

Недоліки: така система ефективна лише у межах міста, тому що дорога до заміського об’єкта може тривати понад 30 хвилин.

Автономну сигналізацію найчастіше використовують у квартирах і заміських будинках. Система надішле повідомлення вам на телефон, якщо стороння людина спробує проникнути у будинок. Деякі автономні сигналізації підключаються до інтернету, а це виключає можливість “заглушити” її. Навіть якщо в системі відбувається збій, “розумна” сигналізація в останній момент посилає сповіщення власнику. У квартирі достатньо встановити один датчик, у будинку – до 10. У багатоповерхівках краще встановлювати сигналізації з сиреною, щоб про непроханих гостів чули всі сусіди.

Недоліки: отримавши сповіщення про проникнення, потрібно самостійно вжити заходів, щоб захистити своє майно.

Ціна: система базової пультової сигналізації коштує від 6000 грн, автономної – від 2000 грн.

Мій дім – моя фортеця: як захистити своє житло?

Онлайн-спостереження за житлом – системи відеоспостереження

Як працює? Системи відеоспостереження дозволяють стежити за житлом з будь-якого пристрою в онлайн-режимі. Якщо надійшов сигнал про проникнення, ви вмить зможете перевірити, що відбувається вдома. Для квартири вистачить однієї камери, у приватному будинку бажано встановити спостереження по всьому периметру. Всі записи зберігають локально або ж в хмарному сховищі. Камера зафіксує злочинця, його поведінку, одяг та інші дрібниці. За цими ознаками дільничні та слідчі складають портрет грабіжника і ведуть розслідування.

Недоліки: зазвичай під час крадіжки грабіжники надягають маски, тому камера не допоможе точно встановити особу.

Ціна: система відеоспостереження на 1 камеру – від 4500 грн, на 4 камери – від 10000 грн.

Мій дім – моя фортеця: як захистити своє житло?

Ефект присутності “Всі вдома”

Як працює? Якщо до вас завітали непрохані гості, їх потрібно якимось чином злякати. Допоможе у цьому “розумна” система охорони, яка створює ефект присутності. Така система, окрім стандартних датчиків охорони, включає “розумні” розетки і реле, вимикачі, датчики і головний пристрій – хаб. Головний пристрій за допомогою Wi-Fi передає сигнал на підключену побутову техніку і запускає певний “сценарій”. Так, наприклад, якщо на територію пробралися сторонні люди, датчик передасть сигнал на хаб, і спрацює сценарій: в будинку запрацює телевізор і включиться світло. Це дає зрозуміти крадію, що він помилився, і в будинку хтось є. Можна створити будь-який сценарій. Можна навіть записати на диктофон гавкіт собаки або свою розмову і налаштувати гучність відтворення запису.

Недоліки: ефект присутності може не зупинити підготовленого грабіжника, який працює за “наводкою”.

Ціна: базовий комплект сигналізації з “розумним будинком” – від 3000 грн.

Заходів безпеки багато не буває, особливо якщо в будинку є діти до 10 років. Напевно, черкащани чули про випадок, коли дитина сама впустила у квартиру грабіжників. Дякувати Богу, злочинці просто заклеїли дитині рот скотчем і замкнули у ванній. Навіть у такій ситуації простий відеодомофон вже стане захисником будинку.

Найнебезпечніші грабіжники ті, хто продумує план крадіжки. Вони ретельно готуються, роблять попередній перегляд об’єкта своєї майбутньої “роботи”. Хоча і непідготовлені злочинці можуть заподіяти шкоду.

Мій дім – моя фортеця: як захистити своє житло?

Додаткові способи захисту

Приватний будинок. Найчастіше грабіжники не зламують двері, а проникають у будинок через вікна. Щоб потрапити в житло через металопластикове вікно, грабіжникові знадобитися 30 секунд! Тому краще встановити захисні решітки. Металопластикові жалюзі ненадійні, тому що вони легко виймаються з пазів.

Сторожова собака убезпечить ваш будинок від неочікуваних гостей. Але якщо зловмисник готується до злочину заздалегідь, собака не стане перешкодою, а може навіть постраждати.

Квартира. Головне – захистити двері. Надійні двері коштують приблизно стільки ж, скільки і дорога система відеоспостереження для приватного будинку. Також можна встановити електронні замки, які відкриваються за відбитком пальця. Зламати такий замок майже неможливо, у нашій країні це зможуть зробити 2-3 “домушники”. Додатковим заходом безпеки, особливо якщо в сім’ї є діти, стане відеодомофон.

Джерело: http://in.ck.ua/ua/ohorona/miy-dim-moya-fortecya-yak-po-rozumnomu-zahystyty

Травень 10, 2017 в 09:24 / Переглядів: 275

Теми: Суспільство,Україна,Черкащина