Тютюнова криза. В уманських магазинах почали зникати цигарки

Кіоски з цигарками пусті… З усього асортименту тютюнових виробів  на полицях лиш «Козак» без фільтру і кілька пачок «LD»…. Як з’ясувалось, така тютюнова криза накрила не лише Умань, а й всю Україну. Про це повідомляє Вечірня Умань

Картинки по запросу тютюнова криза

Цигарки з полиць магазинів зникли через те, що рахунки та склади монополіста-постачальника сигарет «TedisUkraine» арештували. Генпрокуратура вважає, що компанія не сплачувала податки та фінансує тероризм. У «TedisUkraine» ці звинувачення спростовують та звертаються до керівництва України про допомогу.

«Востаннє сигарети завозили 2 тижні тому. Покупці обурюються, а ми розводимо руками, бо постачальники не привозять нам товар,» – розповідає продавщиця Оксана.

Чому зникають цигарки?

З минулого року Антимонопольний комітет та Генпрокуратора «воює» з найбільшим постачальником сигарет в Україні — компанією «Tedis Ukraine». За даними системи Youcontrol цю компанію заснували в 2011 році. Її засновниками є компанії, що зареєстровані на Кіпрі.

Антимонопольний комітет в грудні 2016 року звинуватив компанію в монополії на ринку та в завищенні цін на цигарки. І оштрафував на 431 мільйон гривень! З них монополіст сплатив 300 мільйонів гривень. Далі вступила в дію ГПУ. Генеральна прокуратура з березня розслідує справу щодо TEDIS. У фейсбуку генпрокурор Юрій Луценко заявив про розкриття схеми великого ухилення від сплати податків, виведення грошей за кордон, в тому числі для фінансування тероризму.

«Економічна правда» повідомила в квітні, що рахунки тютюнового дистриб’ютора в «ПриватБанку» заблокував Печерський районний суд Києва. За заявами тютюнової компанії TEDIS, товар, що був на складах компанії — також оштрафували. T

EDIS  все спростовує. У офіційному зверненні, що є на сайті компанії, керівництво спростовує всі звинування на свій бік:

«З початку 2016 року компанія TEDIS Ukraine знаходиться під тиском різних контролюючих органів, що значно ускладнює її операційну діяльність. За орієнтовними підрахунками, кожен день простою компанії спричиняє втрати у 25 мільйонів гривень бюджетних надходжень. Серед прямих або непрямих власників TEDIS Ukraine немає ні російських компаній, ні громадян Росії. Власниками TEDIS Ukraine є фізичні особи – громадяни України, Ірландії і Великобританії», — йдеться в заяві компанії.

Май 8, 2017 в 12:27 / Переглядів: 453

Теми: Події,Суспільство,Україна,Умань,Черкащина