Уманська україномовна преса відсвяткувала свій сторічний ювілей

Фото Roman Zakharchenko.

Позавчора, 13 березня, непомітно минув знаменний ювілей однієї історичної дати в історії уманських медіа – СТО РОКІВ З ДНЯ ПОЯВИ 1917 року ПЕРШОГО ЧИСЛА ПЕРШОГО УКРАЇНОМОВНОГО УМАНСЬКОГО ЧАСОПИСУ. Про це пише користувач Roman Zakharchenko у Фейсбук.
Цим історичним виданням стала уманська щотижнева газета зі знаменною назвою “Вільна Україна”, що видавалася місцевими автономістами-федералістами – “Союзом українських автономістів-федералістів в Умані”. Перше число цього восьмисторінкового щотижневика, що виходив друком щочетверга, мало з`явитися 13 квітня (31 березня за старим ст.) 1917 року (На жаль, той історичний перший номер “Вільної України” поки що не вдалося відшукати у газетних збірнях).

На його шпальтах друкувалися як публічистичні статті з біжучого життя, новини з усієї тогочасної Росії, України, зокрема, хроніка тогочасних подій в українських губерніях, про події у Києві, місцева хроніка з нашого міста та повіту.

Як зазначалося у слові від редактора у перших числах “Випускаємо нашу вільну газету нашою українською мовою. Робимо це на те, щоб все, що в ній пишеться, міг зрозуміти у нас, на Україні, всякий письменний і неписьменний” та закликалося передавати цей друк “з рук до рук, од хати до хати”
Редактором ВУ був Іван Крижановський.

Квітень 15, 2017 в 11:26 / Переглядів: 227

Теми: Події,Політика,Суспільство,Умань,Черкащина