Як Черкаські депутати на сесію з’їжджалися… і не з’їхалися (хроніка)

Зважаючи на великий суспільний резонанс, викликаний силовим розгоном учасників блокади торгівлі з терористичними організаціями “ДНР” та “ЛНР” з метою недопущення зростання громадянської напруги депутати звернулись до міського голови Анатолія Бондаренка із заявою скликати сесію з розгляду питання “Про звернення до Президента України, Кабінету Міністрів, Верховної Ради України щодо врегулювання суспільно-політичної ситуації, яка склалася в Україні”.На позачергове пленарне засідання другої сесії депутати Черкаської міської ради мали зібратися 15 березня.

Проте депутати на позачерговому засіданні сесії не підтримали звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо врегулювання суспільно-політичної ситуації, яка склалася в Україні.

Під час довготривалих обговорень депутати вирішили піти на перерву. Однак, громадськість заблокувала двері, щоб депутати не вийшли із зали і таки проголосували за звернення. Так, проект рішення, ініційований фракцією “Свобода”, підтримали лише 19 депутатів. “За” проголосували лише депутати від “УКРОПу”, “Самопомочі” та “Свободи”.

Зазначимо, що у зверненні до Президента було кілька вимог. Зокрема закрити кримінальні провадження відносно учасників блокади Донбасу, звільнити з посад міністра МВС Арсена Авакова, заступника міністра МВС Вячеслава Аброськіна, голову СБУ Василя Грицака та першого заступника голови СБУ Віталія Малікова. Крім того, вимагали заборонити роботу російських банків в Україні, визнати на законодавчому рівні російську агресію проти України війною та ввести воєнний стан на окупованих та прилеглих до них територіях.

Згодом депутати все-таки підтримали звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо врегулювання суспільно-політичної ситуації, яка склалася в Україні. “За” новий проект рішення проголосували 22 обранці, але цієї кількості голосів виявилося замало, адже кворум необхідний не набрався.

Тоді вирішили, що сесія розпочнеться на годину пізніше, оскільки депутати мляво з’їжджаються. Як зазначив голова Черкаської обласної ради Олександр Вельбівець, деякі депутати доїжджають навіть із зони АТО. О 15-й годині провели ще раз перереєстрацію. Проте сесія так і не розпочалася. Після годинної затримки обласні депутати так і не з’їхалися. Повторна перереєстрація виявила в залі лише 38 обранців.

Через брак учасників, засідання так і не розпочали. А розгляд питання запланували на наступну чергову сесію. Вона має відбутись 24 березня.

 

Інформацію для матеріалу взято із сайту ВІККА