Христинівські рятувальники вийшли до рибалок

01 березня рятувальники Хритсинівського районного відділу У ДСНС України у Черкаській області провели рейд по місцях зимової риболовлі на водоймах району. Про це повідомляє ДПРЧ м. Христинівка.

Щоб запобігти трагічним випадкам на льоду, працівники Служби порятунку роз’яснили рибалкам правила безпеки на кризі, нагадали, як діяти, якщо опинився у крижаній воді, та детально розповіли про надання першої медичної допомоги постраждалим. Фахівці ДСНС рекомендували громадянам перед виходом на лід завжди брати з собою мотузку, палицю тощо. Під час бесід йшлося й про заходи із запобігання обмороження.
Рятувальники надавали і практичні поради. Приміром: якщо ви провалились під кригу, першою і головною дією є утихомирення паніки. Якщо немає нікого поруч, щоб покликати на допомогу, потрібно лягти на спину у місці пролому, розпластатися і спробувати вилізти у тому ж напрямку, в якому провалилися. Вибиратись з води в іншому напрямку небезпечно, оскільки лід там може бути ще тоншим. Якщо вам вдалося вибратися з води, то не вставайте на лід, а повзком добирайтесь до берега.
Якщо людина стала свідком нещасного випадку, потрібно уникнути паніки та хаотичних дій. У першу чергу, необхідно оцінити обстановку, зателефонувати в Службу порятунку за номером “101”, передати координати місця події і пояснити ситуацію, що виникла. Для надання допомоги можна використовувати будь-які підручні засоби (ремінь, палиця, мотузка, поводок для собак) чи допомогти, витягуючи людину рукою. Головне пам’ятати, що постраждалий може бути в стані шоку, панікувати, і, рятуючись, може потягнути за собою. В такому разі найкраще було б знайти будь-яку плаваючу річ, щоб покласти її між собою та потопаючим. Діставши потерпілого з води, потрібно відповзти від пролому на найбільш безпечну відстань та, за необхідності, надати домедичну допомогу.
Шановні жителі Христинівського району! Пам’ятайте, що в такий зимовий період, коли відбувається різка зміна мінусової температури повітря на плюсову, лід є особливо небезпечним і підступним для прогулянок та риболовлі. Бережно ставтесь до свого життя та здоров’я!

Фото Дпрч Христинівка.
Фото Дпрч Христинівка.

Березень 1, 2017 в 13:58 / Переглядів: 285

Теми: Події,Суспільство,Черкащина

Тэги: ,,,,,