Будьте пильними! Крига на річках Черкащини почала скресати.

Крига на водоймах після довготривалих морозів, на перший погляд, ще здається міцною. У рибалок, які захоплюються підлідним виловом риби, не зникла спокуса посидіти з вудкою біля лунки. Тим паче, що температура повітря досить комфортна для перебування на свіжому повітрі. Але треба пам’ятати, що на товщині і міцності льоду також позначається плюсова температура – він стає слабким та крихким. Без шуму й тріску, він може раптово провалитися під ногами.

Особливо небезпечні прибережні ділянки, пронизані стеблами очерету. Також ризикують ті, хто живе поблизу водойм, та взимку користуватися пішохідними переходами по льоду, забувають про небезпеку, яку приховує лід навесні.

Шановні громадяни! Христинівський РВ УДСНС України у Черкаській області закликає вас бути дуже обережними на льоду або взагалі відмовитися від виходу на кригу. В іншому випадку обов’язково майте при собі міцну мотузку завдовжки 15-20 метрів з петлею на одному кінці та півкілограмовим вантажем – на іншому, два цвяхи або ніж, які допоможуть вибратися на лід, якщо раптом провалитеся.

Не виходьте на лід поодинці і у нічний час. Вирушаючи рибалити, попереджайте рідних куди йдете. Якщо ви все-таки опинилися у крижаній воді, не панікуйте. Розставте широко руки і без різких рухів намагайтеся виповзти на міцний лід у бік, звідки прийшли, та повзіть до берега, відштовхуючись ногами від краю льоду.

Надаючи допомогу людині, яка провалилася під лід, ні в якому разі не підходьте до неї стоячи, потрібно наближатися лежачи, розкинувши в сторони руки та ноги, використовуючи дошки або інші предмети, які є під руками. Наблизившись до потерпілого на відстань, яка дозволить подати мотузку, пояс або багор, витягайте постраждалого на безпечне місце.

Шановні громадни! Слідкуйте за тим, щоб ваші діти ні в якому разі самі не гралися біля річок або ставків. Будьте пильними!

26 Лютого, 2017 в 19:53 / Переглядів: 788

Теми: Події,Суспільство,Черкащина

Тэги: ,,,

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про