Поблизу Маньківки активісти згадували трагічні події 2014 року

Маньківський блокпост. На жаль, мало хто знає, що це за місце, і які трагічні події з ним пов’язані. А саме сьогодні, 19 лютого, уманські активісти, члени ВО “Майдан”, учасники минулих подій, місцеві жителі згадували, як рівно 3 роки тому довелося стримувати власними силами та мужністю цілі колони автобусів, що рухалися у напрямку Києва і доставляли туди спецпризначенців та “тітушок”. Тоді ж трагічно загинув місцевий житель, який прийшов підтримати прихильників Революції Гідності.

Історичний екскурс

Проплачені хлопці їхали на допомогу антимайданівцям та беркутівцям, і, щоб зупинити їх, свідомим громадянам доводилося об’єднуватися і створювати блокпости, перекривати трасу, аби не пропустити злочинців.

Один із таких блокпостів встановили на трасі Одеса-Київ жителі села Маньківка та Умані біля села Подібна. 19 лютого 2014 року водій невстановленого автомобіля, який пробивав дорогу для колони автобусів, на великій швидкості збив Чернеця Віктора Григоровича- активіста та волонтера Євромайдану, – що спричинило смертельні наслідки.

Сьогодні на місці блокпосту небайдужі не лише згадували героя, а й влаштували символічний перформанс: запалили шини як протест та нагадування нинішній владі, що люди пам’ятають свою історію і ніколи не зрадять високих Ідей.

А також встановили імпровізований ешафот з картонними силуетами людей, до яких приклеїли портрети політичної еліти України та Росії: Порошенка, Путіна, Лаврова, Фірташа, Гонтарєвої та ін., що, на думку активістів, підтримують складну ситуацію в країні, а тому повинні припинити свою злочинну діяльність.

Коментуючи подію, уманський активіст Вячеслав Зозуля наголосив, що свідомі люди мають пам’ятати трагічні події Революції Гідності, не обмежуючись Майданом, а й пригадувати, як прості громадяни відстоювали свою гідність на блокпостах, у своїх містах і селах.

“Дивує той факт, що сьогоднішня дата ніяким чином не відзначається ні на державному рівні, ні на місцевому. Зустріч організували активісти. А це неправильно, бо людям слід нагадувати про те, через що довелося нам всім пройти.” – зауважив активіст.

Дійсно, в цих словах криється правда: наш обов’язок як громадян, як свідомих людей, як очевидців трагічних подій 2014 року пам’ятати і шанувати героїчні вчинки своїх земляків, робити правильні висновки та ніколи не повторювати помилок минувшини.